Zastosowanie Nodle Network w realnym świecie.

Nodle polska

Firma Roole lokalizuje skradzione pojazdy na całym świecie dzięki Nodle

www.roole.fr

„Jesteśmy podekscytowani możliwością pilotażu sieci Nodle z naszą flotą. Jest to kilkukrotnie, tańsze rozwiązanie zapobiegają rozbieraniu skradzionych pojazdów, co jest powszechną praktyką w Europie, gdzie skradzione pojazdy są sprzedawane na części. Jeśli samochód zostanie skradziony na przykład z Francji i trafi do innego kraju, istnieje duża szansa, że znajdziemy go dzięki naszej współpracy z siecią Nodle”.

Thomas Fournier, dyrektor generalny Roole

Kradzież pojazdów to poważny problem w Europie.

Kradzież pojazdów jest dużym problemem w Europie. Według danych Eurostatu najbardziej ten problem dotyczy krajów takich jak Luksemburg, który przoduje w statystykach kradzieży, a zaraz za nim Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Hiszpania. Statystycznie odsetek odzyskanych skradzionych aut w Europie nie przekracza 30%.

Nodle polska

Roole uruchamia pilotażowy program wraz z Nodle.

Firma Roole, dawniej Club Identicar, to klub samochodowy otwarty dla wszystkich. Jedną z dziedzin w jakiej się specjalizuje jest oferowanie komplementarnych rozwiązań w zakresie ubezpieczeń samochodowych i ochrony antykradzieżowej.

Firma Roole nawiązała partnerską współpracę z Nodle, aby pomóc właścicielom samochodów w ich śledzeniu i odzyskiwaniu w przypadku kradzieży. Będzie to możliwe dzięki zdecentralizowanej sieć smartfonów, które współpracują w celu zlokalizowania i odbierania danych z inteligentnych obiektów, takich jak tagi bluetooth, które zostaną wbudowane w pojazdy. Użytkownicy wspierający sieć Nodle są nagradzani kryptowalutą NODL w zamian za pomoc w rozwoju sieci mobilnej i lokalizacji skradzionych pojazdów. 

Gdy właściciel zgłosi kradzież pojazdu, sieć Nodle wyszukuje dany tag zainstalowany w pojeździe. Gdy pojazd zostanie odnaleziony, wykrycie, lokalizacja pojazdu jest bezpiecznie kierowana do firmy Roole.

Cały proces, od zgłoszenia do sieci Nodle do zlokalizowania pojazdów, opiera się na zasadach privacy-first czyli zachowując najwyższy poziom anonimowości danych, gdzie nie są zbierane żadne bezpośrednie dane osobowe, a cały proces odbywa się z zachowaniem anonimowości. Zastosowanie Nodle Network jest bezpieczne i anonimowe dla każdej ze stron.

„Roole stanowi pierwszy krok w przenoszeniu śledzenia aktywów przedsiębiorstwa w kierunku bardziej bezpiecznego i prywatnego modelu wykorzystującego zdecentralizowaną architekturę. Usługi on-chain, oferowane przez Roole, zapewniają potężny, realny rzeczywisty przypadek użycia dla Nodle Network ” 

 Micha Benoliel, założyciel i dyrektor generalny Nodle

Nodle polska

Niewątpliwie zaletą rozwiązania Nodle w tym przypadku jest fakt, że korzystając z API on-chain sieci Nodle do lokalizowania pojazdów, zaimplementowane w Roole działa wszędzie tam, gdzie istnieje sieć Nodle. Oznacza to, że jeśli pojazd trafi do innego kraju, nadal można go zlokalizować. Nie ma skomplikowanych umów roamingowych, drogich modułów komórkowych czy GPS. Technologia bluetooth działa już na miliardach smartfonów, sieć Nodle jest obecna w ponad 130 krajach w których są setki tysięcy osób korzystających z flagowej aplikacji firmy Nodle – Nodle Cash, dzięki której zarabiają tokeny NODL.

Nodle polska
nowa formuła roadmap nodle

„Firma Roole reprezentuje realny przypadek użycia w świecie rzeczywistym inteligentnego śledzenia aktywów w łańcuchu. Reprezentuje zmianę, w której firmy nie korzystające z blockchain wykorzystują zdecentralizowane technologie do tworzenia nowych doświadczeń dla swoich klientów” 

Garrett Kinsman, współzałożyciel Nodle

Zastosowanie Nodle Network w branży motoryzacyjnej jest możliwe w wielu przypadkach. Na przykład usługi carsharingowe chcące mieć pewność, że kierowcy wynajmujący pojazd korzystają z niego, a nie dzielą go z kimś innym. Sieć Nodle może być wykorzystana do udowodnienia, że jeździec znajduje się we właściwym pojeździe, prowadzonym przez właściwego kierowcę. Dowód kryptograficzny byłby wydawany bez konieczności udostępniania danych osobowych, wiążąc pojazd tymczasowym z kierowcą.