NODL COIN

Nodle Cash

NODL

Nodle Cash (NODL) jest natywnym tokenem sieci Nodle Network. Jest to token użytkowy i zarządczy dystrybuowany do uczestników sieci Nodle Network przez łańcuch Nodle.

NODL coin

NODL COIN

TOKEN UŻYTKOWY i ZARZĄDCZY

NODL jest tokenem użytkowym sieci Nodle. Uczestnicy otrzymują NODL jako nagrodę za współtworzenie sieci. Użytkownicy sieci Nodle będą mogli płacić za usługi IoT i wchodzić w interakcje ze zdecentralizowanymi aplikacjami za pomocą NODL. Posiadacze NODL będą mogli głosować nad aktualizacjami protokołu, pomagać w zabezpieczaniu sieci poprzez staking swoich tokenów NODL.

NODL Coin to natywna kryptowaluta sieci Nodle Network. Tworzy ona zachętę dla uczestników, aby dołączać i rozwijać sieć. Podczas gdy uczestnicy początkowo otrzymują NODL coin głównie w formie nagrody, w przyszłości opłaty za korzystanie z sieci przewyższą nagrody. Nastąpi to gdy wzrośnie zapotrzebowanie na usługi Nodle Network.

Łańcuch Nodle ma wbudowany system zarządzania, w którym wszyscy posiadacze NODL mają głos. Aktualizacje i inne propozycje są koordynowane on-chain i wykonywane autonomicznie. Pozwala to społeczności zapewnić, że rozwój Nodle Chain lepiej odzwierciedla jej wartości.

Z całej podaży 60% jest zarezerwowane dla przyszłych usług sieciowych i nagród za współtworzenie sieci. Obecna całkowita podaż wynosi 8,5 miliarda, jednak większość z nich jest zablokowana na długi okres i należy do wczesnych inwestorów. Obecna efektywna, podaż NODL wynosi około 550 milionów i oczekujemy, że w ciągu dwóch lat wzrośnie do 2,5 miliarda.

Handluj NODL na GIEŁDACH

HUOBI

MEXC

KRAKEN

NODL COIN

PARACHAIN POLKADOT

Nodle Network dzięki wygraniu aukcji zagwarantowało sobie możliwość korzystania z Polkadot Parachain. Stając się jednocześnie jednym z kluczowych, największych projektów korzystających z tej technologii. Sprawdź NODL coin na Subscan

Posiadanie slotu na parachain polkadot powoduje :

Zwiększenie bezpieczeństwa

Parachain na polkadot zapewnia współdzielone bezpieczeństwo z dostępem do sieci około 18 000 węzłów walidatorów, które konkurują ze sobą w celu utrzymania jak najlepszego bezpieczeństwa i integralności rekordów on-chain.

Jego prawie 300 walidatorów jest aktywnych w prawie każdym momencie i automatycznie wybiera najwydajniejszy z tej ogromnej zdecentralizowanej sieci.

Płynność

Parachain jest drogą do w pełni interoperacyjnego ekosystemu blockchainów.

Ekosystem polkadot umożliwia dostęp do swojej rosnącej bazy użytkowników na innych ekosystemach.

Kompatybilność

Dzięki parachain NODL COIN może być wykorzystywany w wielu istniejących aplikacjach oraz tych, które powstaną w przyszłości. Zachowanie pewnych standardów daje możliwość integracji zarówno NODL COIN jak i daje możliwość tworzenia aplikacji na sieci Nodle.

Inwestorzy i

Partnerzy

Polkadot_nodle
cisco-meraki nodle cash
Nodle polska
paris nodle

Historia NODL coin

Token NODL ma ciekawą historię, ponieważ nie rozpoczął funkcjonowania na Nodle Parachain. Początkowo token był emitowany w sieci Stellar. Stellar jest siecią skoncentrowaną na płatnościach i był dobrym sposobem na uruchomienie Nodle Network i szybkie rozpoczęcie eksperymentów. Unikalną wartością jaką dawał Stellara były jego niezwykle niskie opłaty oraz duża prostota. Jednak stało się to wadą, gdy pojawiła się potrzeba opracowania zaawansowanych funkcji on-chain. Nie był to również idealny łańcuch do decentralizacji sieci Nodle. Ponieważ Stellar jest siecią zcentralizowaną. Wreszcie duża liczba transakcji w sieci Nodle nasyciła blockchain Stellar. Nodle stanowiło jedną trzecią wszystkich transakcji na tym łańcuchu. A było to kilka lat temu, kiedy ilość transakcji była o wiele mniejsza.

Konieczne było znalezienie innego rozwiązania i wtedy właśnie powstał Nodle Chain. Po niezliczonych iteracjach i prototypach na konkurencyjnych platformach i stosach, zespół Nodle zdecydował w 2019 roku o przyjęciu frameworka Substrate, który powstał w samym Polkadot. Stworzenie pierwszej wersji łańcucha Nodle zajęło zespołowi Nodle około roku: Nodle stał się jednym z pierwszych produkcyjnych blockchainów zbudowanych za pomocą Substrate.

Zespół uruchomił łańcuch 19 czerwca 2020 roku i zmigrował salda posiadaczy tokena NODL ze Stellara na solo-chain. W ciągu następnego roku zespół stał się bardziej aktywny w ekosystemie Polkadot i kontynuował iterację samego łańcucha Nodle. Bycie wśród pierwszych adoptujących nie było łatwe, a zespół stawił czoła różnym wyzwaniom, ponieważ Substrate był wciąż w powijakach.

13 października 2021 roku Polkadot zrealizował swoją wstępną wizję i wydał wsparcie dla Parachains.
Parachains to unikalny sposób skalowania, zabezpieczania i łączenia blockchainów za pośrednictwem sieci Polkadot. Jako pierwsi uczestnicy ekosystemu, zespół Nodle chciał, aby Nodle Chain stał się jednym z pierwszych parachainów, który skorzysta z wysokiego bezpieczeństwa zapewnianego przez łańcuch Polkadot. Jednak fakt, że istniał już solochain w produkcji sprawił, że przejście nie było takie proste.

Zespół opracował nowy plan wykonania kolejnej migracji. W grudniu 2021 roku zespół Nodle ogłosił Nodle Crowdloan. Po trzech miesiącach i rywalizacji z projektem Equilibrium, sieć Nodle zdobyła 11 slot Polkadota na Parachain.

16 marca 2022 roku Parachain Nodle został uruchomiony na sieć Polkadot. Musiał on jednak nadal równolegle kohabitować z łańcuchem Nodle. W istocie oba byłyby różnymi łańcuchami do czasu migracji jednego do drugiego. Przejście nastąpiło 23 maja 2022 roku, kiedy to wykonano migrację, a Nodle Chain został zdeprecjonowany na rzecz Nodle Parachain.

NODL coin nominały

Większość walut fiat ma różne nominały, aby można było ich używać w małych transakcjach handlowych. Na przykład polski złoty (PLN) ma mniejsze nominały, zwane groszami.
W kryptowalutach mikrotransakcje są powszechne i może istnieć wiele nominałów każdego tokena. W przypadku NODL, różne nominały podążają za Międzynarodowym Systemem Jednostek, co daje nam:

NODL1
milliNODL1000
microNODL1000000
nanoNODL1000000000

Najczęściej zadawane pytania o NODL coin

Token NODL nie jest jeszcze notowany na żadnej giełdzie kryptowalut. Jedynym sposobem, aby otrzymać NODL coin jest wspieranie sieci Nodle poprzez aplikację Nodle Cash i otrzymywanie nagród w postaci tokena lub wykorzystanie SDK nodle. 

Zgodnie z roadmap może to nastąpić między 2022-2025 w zależności od sytuacji rynkowej. Z technicznego punktu widzenia nie ma żadnych przeciwskazań do notowania. Trwają rozmowy z topowymi giełdami kryptowalut, które biorąc pod uwagę możliwości projektu oraz liczebność i zaangażowanie społeczności również liczą na szybki start notowania.

Nodle Cash to pełna nazwa tokena NODL. Tak samo jak ma to miejsce np. w przypadku BTC i jego pełnej nazwy Bitcoin. Nodle Cash to również aplikacja dzięki której możemy współtworzyć sieć Nodle i otrzymywać w zamian NODL coin.

Aplikacja Nodle Cash w której zarabiamy NODL coin jest również najczęściej wybieranym miejscem do przechowywania tokenów. Oprócz tego tokeny NODL można trzymać na dowolnym portfelu wspierającym parachain Polkadot np. Talisman